Uçak Bileti Satış

Uçak Bileti Satış

Bundan 3-5 yıl kadar önce uçak ile seyahat bir lüks ulaşım aracı olarak kabul edilirken, artık günümüzde bu tabu yıkılmış durumda. Zaman insanların en değerli ve boşa harcanmayacak kadar önemli bir kavramı. Bu yüzden otobüs, araba gibi karayolu ulaşımı uzun mesafeli yolculuklarda hem zaman kaybı, hem de sıkıcı geçer. İçinde bulunduğumuz milenyum çağında  uçak yolculuğu karayolu ulaşımının maliyetiyle paralel olarak gidiyor. Uçak firmalarının sayısındaki artışla birlikte rekabet de arttı ve haftanın belirli günlerinde yapılan kampanyalarla uçak biletleri zaman zaman otobüs bileti fiyatlarından daha ucuza bile gelmektedir.

Yolculuğun maliyetini bir yana bırakıp sağlık ve zaman açısından uçak yolculuğunun önemini ele almak istiyorum biraz da. Karayoluyla 10 saat süren bir yolculukta gerek bedensel olarak, gerek zihinsel olarak yorucu bir seyahat geçiren insanlar, uçak yolculuğuyla 1-2 saat aralığında sürüyor ve çok konforlu bir şekilde yolculuğu tamamlanıyor.

Online Uçak Bileti Satın Alın

ucakbiletisatisGünümüzün en hızlı ve en güvenli ulaşım aracı uçak yolculuğunda insanlar internet üzerinden, telefonla müşteri hizmetleriyle uçak bileti satış noktalarından çok çeşitli ödeme alternatifleriyle uçak bileti alabiliyorlar.

Biraz da uçak yolculuğunun güvenliğinden bahsedelim. Bir çok insanın yüksek fobisi bulunuyor ve uçak yolculuğundan uzak duruyorlar. Bu yüzden uçak bileti satış noktalarından satın alarak hızlı ve ve güvenli bir yolculuğun rahatlığını ellerinin tersiyle itiyorlar. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte uçak kazaları yapılan istatistiklere göre 2 milyar 520 kilometrede bir tane olarak açıklanıyor. Bu da karayolu ulaşımında ki kazalara oranla çok daha az ve güvenli olduğunu gösteriyor. Üstelik Türkiye’deki rakamlara hiç değinmek istemiyorum. Her yıl trilyonlarca lira masraf yapılarak geliştirilen karayollarına rağmen binlerce kazada yine binlerce kişi hayatını kaybetmeye devam ediyor. Bu yüzden uçak bileti satışları son 10 yılda özellikle çok büyük bir artışla ivme kazandı.

Etiketlenmiş , , .Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir